III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023

9:30 – Za ++ Jana, Annę, Józefa Śliwińskich, Janinę Cuber o łaskę nieba

PIĄTEK 27 stycznia

16:30 – (szkolna) Za ++ Czesława, Ludwika, Jana, Helenę Kogut, Zdzisława Demel ++ z rodziny

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023

9:30 – Za ++ Irenę Zuzga, Michała, Jacka Gnot, Piotra Hipnarowicza

CZWARTEK 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego

16:30 – O zdrowie i błogosław. Boże dla dzieci i wnuków

I PIĄTEK MIESIĄCA 3 lutego – św. Błażeja

16:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź)

17:00 – (szkolna) W int. Parafian (zmiana tajemnic różańcowych)

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lutego 2023

9:30 – Za + mamę Danutę Detko w 1 r.śm.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023

• W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec, a po Mszy św. z ok. wspomnienia św. Błażeja błogosławieństwo gardła.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. niech przyjdą z rodzicami na Mszę św. w czwartek. Dzieci otrzymają świecę komunijną.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
  • Odwiedzin chorych za tydzień 11 lutego z ok. Dnia Chorych.
  • Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania kl. VI, VII i VIII w piątek o godz. 16:30.
  • Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty w niedzielę po Mszy św.
  • Dziękuję za wszelkie prace przy parafii.
  • Proszę o rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej w piątek lub w sobotę.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafię. W czwartek kolekta na klasztory klauzurowe. Za tydzień w niedzielę kolekta na seminarium duchowne i instytucje diecezjalne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Do nabycia jest Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • Organizujemy z Biurem Turystycznym STACHURA z Opola PIELGRZYMKĘ do SANKTUARIÓW we FRANCJI: La Salette, Lourdes, Ars oraz Paray-le-Monial gdzie w XVII w. miały miejsce 4 Objawienia Serca Jezusowego, które zapoczątkowały nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. W TERMINIE: od 17 lipca do 23 lipca 2023 r. Koszt 3100 zł + 50 Euro. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

• Ogłoszenie dotyczące Cmentarza Parafialnego w Księżym Polu. Wszelkie prace kamieniarskie czy ziemne przy nagrobku muszą być zgłoszone przynajmniej 2 dni wcześniej w kancelarii parafialnej w Nowej Cerekwi lub w Księżym Polu u Pana Andrzeja Gnota pod nr. telefonu 665 503 630 lub 77 485 17 42 w celu uzyskania zgody od Administratora Cmentarza na wykonywanie tych prac. Za roboty ziemne lub kamieniarskie pobierana jest jednorazowo opłata 20 zł.